• (216) 471 47 57
  • info@ervaparke.com

Sistre Cila

Parke Sistre Cila Hizmeti Ücretsiz Keşif Talebi İçin: 0216 471 47 57

Parke Sistre Cila

zamanla lamine ve klasik masif parkelereinizde oluşan deformasyon ve çizikleri gidermek için uygulanan bir tür zımpara ve cila işlemidir. Özellikle ahşap parkeler gündelik kullanımlarda aşınabilir veya çizilebilir. Bu aşınmaları ve çizikleri giderebilmenin tek tolu parkenize sistre ve cila işlemi yaptırmaktır.

Sistre Cila yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususları söyle sıralayabiliriz.

Öncelikle parkenizde kullanılıcak olan cilanın kalitesinin yanı sıra uygulanacak olan silim ve zımpara işlemi bir hayli önem sağlamaktadır. Parke silim işlemi öncelikle 60 zımpara ile sistre yapıldıktan sonra 120 zımpara ile tekrar ince silim yapılır. Akabinde Parkeleriniz ek yerlerindeki boşlukların doldurulması için parkeniz’den çıkan talaş tozları ile dolgu macunu karıştırılarak organik macun yapılır. Zemininizin dalgalanma yapmaması için ( TRİO ) Avrupa makine ile tekrar silim yapıldıktan sonra bütün yüzeye dolgu verniği uygulanır. Zeminin kuruması beklendikten sonra el zımparası yapılır ve sıra temizlik aşamasına gelir. Zeminde toz ve tortu kalmayacak şekilde temizlendikten sonra zeminin şartlarına göre 1 yada 2 kat cila uygulaması yapılır ve Parke en az 12 saat kurumaya bırakılır.

Nasıl Tür Bir Cila Tercih Edilmelidir ?

Sistre Cila yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biride tercih ettiğiniz cilanın kalitesidir. Sistre Cila işlemi 3 ayrı dalda sınıflandırabiliriz.

  • Yerli Cila

Yerli Cila daha çok ekonomik bir bütçeye dayalı daha ucuza yaptırabileceğiniz bir cila türüdür. Yerli cilalar Avrupa cilalara göre daha az zemin sertliği sunması sebebi ile daha dayanıksız kalmaktadır. Aynı zamanda Fransız cam önlerinde yoğun güneş ışığı alan zeminlerde zamanla cila solması ve kararması gibi handikaplar oluşabilmektedir.

  • Avrupa Cila

Yerli Cilalara göre daha fazla zemin sertliği sunması sebebi ile daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ayrıca Avrupa cilalarda güneş ışıklarından oluşan solma ve kararma gibi sorunlarla da karşılaşmamış olursunuz. Avrupa Cilalar sunduğu zemin sertliği sayesinde yerli cilalara göre daha uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Bu sebeple Parke Cilası yaptırırken tercihinizi Avrupa Ciladan yana kullanmanızı tercih ederiz.

  • Su Bazlı Cilalar

Su bazlı cilalar diğer cilalara göre daha dayanıklı ve daha sağlam bir yapıya sahip olması sebebi ile en çok tercih edilen Parke Cilası olmaya devam etmektedir. Özellikle yoğun trafik olan alanlarda kafelerde yada iş yerlerinde restoranlarda dayanıklılığı sebebi ile en çok tercih edilen cila çeşididir. Ayrıca Su Bazlı Cilaların bir diğer özelliği ise solvent bazlı cilalara göre koku yapmamasıdır.

Hizmetlerimiz

Lamine Parke Sistre Cila

Masif Parke Sistre Cila

Marküteri Parke Sistre Cila

Deck Zemin Sistre Cila

Klasik Parke Sistre Cila

Balık Sırtı Parke Cilası

Parke Cila,Sistre Cila,Parke Cilası,Parke Temizliği,Parke Bakımı,Maisf Parke,Parke Silim,Parke Zımpara,Parkede Çizik Giderme,Parke Tamiri,Parke Kabarma Sorunu,Parke Su Basması,Parkede Cila,Parke Cila Ustası,Sİsistre Cila